Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları


Kullanım: Euro Finans yatırımcısından sözleşmeye ek olarak sermaye piyasası işlemlerinde riskten korunması amacıyla “Müşteri Bilgi Formu” alınır. Müşteri Bilgi Formu, müşterinin kişisel bilgilerinin yanında, risk ve getiri tercihleri, yatırım amaçları ve mali durumu gibi bilgileri de içerir. Müşteri, formda verdiği bilgilerin değişmesi halinde, değişikliği en kısa sürede aracı kuruma iletmekle yükümlüdür. Aksi takdirde aracı kurumun yaptığı işlemlerde söz konusu form ve burada verilmiş bilgiler esas alınır.
Euro Finans yasal sorumluluk halleri dışında müşteri bilgilerini yatırımcının izni olmaksızın üçüncü kişi veya kurumlar ile paylaşmayacağını taahhüt eder.
Euro Finans Yatırımcı güveliğinin sağlanması adıyla müşteri bilgilerinin teyit edilmesini talep edebilir.

Saklama: Şirket bünyesinde gerçekleştirilen tüm işlemler ve mevcut veriler Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından her gün sonunda yedeklenerek saklanmaktadır. Söz konusu veri ve işlemlere erişim yetkili personel tarafından kullanılan borsa programı ile sağlanmaktadır.
Beklenmedik donanım arıza ve sorunları için önem arz eden değişimi mümkün olan donanımların (güç ünitesi, fan, hafıza, sürücü, sabit disk vb..) bilgi işlem servisinde yedekleri bulundurulmaktadır. Yazılım sorunları için düzenli olarak yedekleme yapılmaktadır.
Bilgi işlem tarafından gün sonunda yedekleme konusunda oluşabilecek yazılımsal ya da donanımsal sorunlarda yedekleme o gün için farklı bir medya ortamında yapılabilmektedir

<<< Yasal Bilgiler Sayfadan Dön